Půjčka podnikatelům - OSVČ

K 1.12.2016 vešla v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která vymahatelnost pohledávek po splatnosti prodražila takovým způsobem, že se dluhy z mikroúvěrů po splatnosti již nevyplatí vymáhat a já bych je tak musela všechny odepsat. Za této situace jsem tak byla nucena přestat půjčovat spotřebitelům, tedy nepodnikajícím fyzickým osobám a nyní již půjčuji pouze podnikajícím fyzickým osobám s živnostenským oprávněním (OSVČ) na podporu jejich podnikání.

Pokud živnostenský list nevlastníte, nezoufejte, v následujícím textu se podrobně dozvíte, jak si živnostenský list během jedné krátké návštěvy na úřadě vyřídíte. 

 

Jak si můžete zařídit živnostenský list?

Pro ohlášení volné živnosti (nejčastěji "výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona") musíte být plnoletí a způsobilí k právním úkonům. Pak už stačí jen dojít na živnostenský odbor jakéhokoliv městského/obecního úřadu (není nutné v místě trvalého bydliště či podnikání) a předložit výpis z rejstříku trestů (žadatel nesmí být pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin spojený s podnikáním), který získáte na obecním/městském úřadě či pobočce České pošty, kde funguje služba Czech point.

Na úřadě Vám už pak se vším pomůžou. Jednorázový správní poplatek činí 1 000 Kč. Výhodou je, že se až do doby, kdy skutečně začnete podnikat, nemusíte nahlašovat u Vaší zdravotní pojišťovny a u ČSSZ (sociálce). Do té doby tak nemusíte platit ani žádné zálohy na sociálním a zdravotním pojištění.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode